ОБЕРЕЖНО КЛИЩІ!!!

Дата: 25.06.2021 12:42

З початком літнього періоду в лісах і парках спостерігається особлива активність кліщів, укуси яких можуть спричинити серйозні захворювання.

Для запобігання укусу кліща необхідно :

• Постійно проводити само- та взаємоогляди, особливо ретельно обстежувати ділянки тіла, покриті волоссям.
  • Використовувати засоби для відлякування кліщів – сучасні репеленти.
  • Місце для нічного сну або відпочинку на природі необхідно звільнити від сухої трави, гілок, хмизу в радіусі 20-25 м.
  • Вдома відразу змінити одяг, білизну, ретельно їх оглянути, випрати та випрасувати. Не можна залишати цей одяг біля ліжка чи спати в ньому. Витрушування одягу не позбавляє від кліщів.
  • На присадибних ділянках необхідно вчасно скошувати траву, обрізати кущі, тощо.

Що робити якщо кліщ присмоктався:

• Звернутись до найближчого лікувального закладу для надання кваліфікованої медичної допомоги фахівцем (лікарем-хірургом).
  •  При відсутності такої можливості видалення провести самостійно, не допускаючи пошкодження кліща.
  •  Після видалення місце присмоктування необхідно протерти антисептичним засобом (розчином йоду, спиртом).

Що не можна робити при укусі кліща:

• прикладати до місця укусу  компреси,  рідини (спирт, олію та інші);
  • припікати кліща;
  • тиснути кліща пальцями;
  • брати кліща голими пальцями.

У будь – якому випадку після укусу кліща необхідно звернутись до лікаря для встановлення нагляду та призначення екстреної профілактики антибіотиками, а також самостійно слідкувати за своїм самопочуттям, перевіряти температуру, оглядати шкіру.

Уважне ставлення до свого здоров’я, дотримання рекомендованих правил допоможе вам зробить відпочинок на природі приємним і безпечним.

Виконавчий комітет сільської ради