БЕРЕЖІТЬ ПРИРОДУ ВІД ПОЖЕЖ

Дата: 03.08.2021 13:18

Фото без описуЩорічно пожежі в природних екосистемах завдають непоправної шкоди природі і державі.   Тисячі пожеж внаслідок спалювання сухої рослинності на полях, городах, відкритих територіях в Україні вже стали свого роду національною катастрофою.
    У 90% випадків причина виникнення пожеж в екосистемах - сама людина, яка часто необережно поводиться з вогнем, не звертаючи уваги на необхідність суворого дотримання правил пожежної безпеки.

Закликаємо жителів і гостей громади суворо дотримуватися правил пожежної безпеки, особливо під час відпочинку на природі, і не провокувати виникнення пожеж в екосистемах; берегти унікальну флору і фауну нашого краю!

У зв’язку з цим нагадуємо населенню про дотримання основних правил пожежної безпеки:
- не спалюйте суху траву або листя на присадибних ділянках, це може перерости у неконтрольоване горіння;
- організовуйте протипожежні розриви між очеретом та садовими ділянками;
- не організовуйте складання легкозаймистих матеріалів поблизу очерету;
- очищайте місце, призначене для вогнища, від сухої трави, листя, гілля та не розводьте багаття у безпосередній близькості до будинків чи господарських споруд;
- не залишайте без нагляду розпалені багаття та не дозволяйте дітям розводити вогнища;
- при сильних поривах вітру відмовтесь від розпалювання вогнища;
- залишаючи місце відпочинку, обов’язково загасіть вогнище водою чи піском до повного припинення горіння або тління;
- проводьте роз’яснювальні бесіди з дітьми щодо дотримання правил пожежної безпеки.
Щоб уникнути лісових пожеж, дотримуйтесь наступних правил:
- не розводьте багать у лісі, окрім призначених для вогнищ місць;
- намагайтесь не палити в лісі, не кидайте недопалки та непогашені сірники на землю;
- не викидайте предмети із залишками паливно-мастильних матеріалів, не експлуатуйте техніку та автомобілі з несправною паливною системою;
- не випалюйте суху рослинність на землях лісового та природно-заповідного фондів, на господарських землях, які знаходяться поруч із лісом;
- не створюйте смітники в лісі та на прилеглих землях, не підпалюйте їх;
- забороняється використання в лісі піротехніки та інших вибухових і пожежонебезпечних речовин;
- забороняється відвідувати ліс у пожежонебезпечний період.
Дії під час пожежі:
- не панікуйте та не приймайте поспішних рішень;
- обов’язково повідомте пожежну службу за тел.: «101»;
- незначний вогонь спробуйте загасити водою, ґрунтом, піском або щільною тканиною;
- з небезпечної зони виходьте швидко, перпендикулярно напряму розповсюдження вогню;
- будьте обережні в місцях горіння високих дерев, вони загрожують падінням та можуть травмувати.
Нагадуємо, що за знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також спалювання стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення передбачено відповідальність відповідно до чинного законодавства.

Шановні громадяни!
Якщо ви помітили загоряння в лісах, на відкритих територіях,

звалищах - негайно телефонуйте за номером «101».

Пам'ятайте, що тільки дотримання елементарних правил пожежної безпеки

застереже від трагічних наслідків.