Інформація щодо внаслідок збройної агресії РФ ваші домівки чи майно буде пошкоджено або зруйновано

Дата: 10.03.2023 15:44
Кількість переглядів: 79

 

Шановні мешканці громади!

 

Якщо внаслідок збройної агресії РФ ваші домівки чи майно буде пошкоджено або зруйновано,  ви  можете звернутися до Петро-Михайлівської ради для проведення комісійного обстеження та фіксації факту та характеру пошкоджень.

Дніпровський старостинський округ  - Брехов Олексій Миколайович (тел. 050 051 9719)

Гнаровський  старостинський округ -  Риндич  Ірина Миколаївна (тел. 066 515 4635)

              Тернівський старостинський округ  - Лаврик  Віктор Володимирович (тел. 0666185037)

              Відповідальна особа з питань ЦЗ - Деркач Оксана Антонівна ( тел. 097 541 0806)

              Начальник відділу ЖКГ – Біломитцев Михайло Михайлович (тел. 068 404 7019)

 

З метою фіксації факту руйнування майна рекомендуємо:

 

  1.  Зробіть якомога більше фото. Почніть з вулиці. Зробіть фотографії двору. Кожну із будівель сфотографуйте ззовні з кожного боку, зокрема отвори, сліди від куль й уламків.
  2. Сфотографуйте пошкоджені комунікації — газопровід, водопровід, каналізацію, електричні мережі.
  3. На кадрах має бути видно не тільки загальні руйнування, але й частини конструкції. Фіксуйте кожну деталь, наприклад, зовнішній блок кондиціонера фотографуйте разом з блоком зсередини. Пошкодження дверей та вікон також знімайте з обох боків.
  4. Всередині оселі фіксуйте всі пошкодження: стіни, підлогу, стелю, меблі, техніку.
  5. Усе те, що було сфотографовано, краще відзняти і на відео.
  6. Складіть акт про пошкодження майна, де в довільній формі описано все, що зруйновано чи пошкоджено. Наприкінці вкажіть дату, місце, паспортні дані. Підписи під цим актом мають поставити власник майна, також, якщо це можливо, повнолітні члени родини.
  7. Спробуйте знайти сусідів, свідків. Їхні свідчення можна відзняти на відео та записати, попросивши поставити підписи.
  8. Зробіть копії всіх даних на декілька носіїв, наприклад, флешку й хмарне сховище.

 

 

Примірний зразок акту про знищення (пошкодження) майна

 

Акт – це документ, складений групою осіб чи спеціально уповноваженою особою для засвідчення встановлених нею фактів, пов’язаних у нашому випадку з пошкодженням чи руйнуванням майна.

Він обов’язково має містити наступні пункти:

назву (Акт про знищення/пошкодження майна);

дату складання документу;

місце складання документу;

прізвища, ім’я та по батькові осіб, що його склали, їхні контактні дані (нижче наводиться ідеальний варіант, але якщо людина не знає номер та серію свого паспорту чи не має електронної адреси, нічого страшного);

текст самого документу (опис того, що сталося в подробицях);

якщо є додатки – то відмітка про їх кількість і назви;

підписи тих, хто акт склав

Це – основний перелік того, що має містити акт. Якщо акт складено в кількох екземплярах, то в ньому необхідно зазначити як їх кількість, так і те, хто отримав ці екземпляри.

Нижче наводимо приблизний вигляд акту про знищення майна. Акт можна скласти на будь-якому форматі паперу, який знайдеться під рукою, однак врахуйте – те, що ви там пишете, має чітко читатися. Звісно, краще його надрукувати, але такої можливості, скоріш за все, не буде. Тому пишіть чітко і розбірливо.

 

 

                                                                                        АКТ

про знищення майна

 

Дата:   ______________________                                                                           місце складання: м. ________

 

Ми, що нижче підписалися, Іваненко Іван Іванович, прож. м. Київ, вул. Хрещатик, буд. __, кв. ___, тел.________ паспорт серія__ номер _________, засоби електронного зв’язку: _________

Петренко Петро Петрович прож. м. Херсон, вул. Володимирська, буд. __, кв. ___, тел.________ паспорт серія__ номер _________, засоби електронного зв’язку: _________

 

Склали цей акт про наступне:

 

___ березня 2022 року, о __ годині ___ хвилин внаслідок артилерійського обстрілу з боку російських військ знищено приватний будинок (квартиру), що знаходиться за адресою: місто _________ вул. _________, кв.__. Будинок (квартира) належить наступній особі (особам):____________

Площа будинку (квартири) _____ кв. м. Поверх, якщо це багатоповерхівка.

Коротко опишіть будинок чи квартиру: наприклад, будинок цегляний (панельний, дерев’яний), із шиферним дахом.

Внаслідок потрапляння артилерійського снаряду зруйновано дах та фасадна стіна, після загоряння вигоріло внутрішнє приміщення, знищено стелю, вікна та підлогу. Будинок (квартира) непридатний для подальшої експлуатації

В будинку (квартирі) були наступні цінні речі: ________ (тут не треба описувати все, адже речей багато, крім того, їхню наявність мають підтверджувати відповідні документи – чеки, паспорти тощо, тому опишіть найцінніше).

Крім того, пошкоджені надвірні будівлі: сарай, літня кухня. Вибито шибки у _____ вікнах, зірвано дах із літньої кухні, відновленню не підлягає. Знищено бетонний паркан. Взагалі, опишіть, що ще пошкоджено або зруйновано.

Приблизна сума збитків становить: ______ (Тут теж не завищуйте ціну – для підрахунків збитків існують відповідні методи та експертизи)

 

Цей акт складено у __ екземплярах, один примірник залишається у власника будинку (квартири) ПІБ, другий екземпляр передано до ________ (поліція, орган самоврядування, ДСНС, свідки тощо).

Якщо руйнування вашого майна потрапило у сюжет якихось ЗМІ, вкажіть назву цього ЗМУ, дату та приблизний час виходу репортажу.

 

Додаток:

 

Фото пошкоджень з різних ракурсів (якщо є можливість)

Копії документів на право власності (якщо є).

Інше (тут орієнтуйтеся на місці, що ви ще можете додати)

 

Підписи осіб, що склали акт:

 

ПІБ, підпис

ПІБ, підпис

ПІБ, підпис.

 

 

Двох-трьох осіб для складання акту буде достатньо, але якщо є можливість залучити для цього процесу більше людей – не лінуйтеся. Звісно, керуйтеся принципом розумності – важлива не кількість підписів, а здатність цих людей підтвердити написане після перемоги, коли почнуться виплати компенсацій. Власник майна також входить до переліку осіб, що мають право складати акт.

Юридично грамотні читачі можуть самостійно пошукати правила складання актів та їх зразки, вони дещо складніші, але ми свідомо спрощуємо ці правила, оскільки розуміємо, що в такій ситуації буде не до юридичних тонкощів.

Також щиро сподіваємося, що вам ніколи не доведеться скористатися цією порадою.

 

 

 

http://pravokator.club/wp-content/uploads/2022/08/fiksuvannya-5.png  http://pravokator.club/wp-content/uploads/2022/08/fiksuvannya-8.png http://pravokator.club/wp-content/uploads/2022/08/fiksuvannya.png


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь